Robotik Süreç Otomasyonu (RPA)

Robotik Süreç Otomasyonu Nedir?


Herhangi bir yazılım uygulamasıyla veya web sitesiyle tıpkı bir insan gibi etkileşim kurarak karmaşık kural tabanlı ve tekrarlı işlemleri gerçekleştiren uygulamamızdır. Özellikle tekrarlayan, kural tabanlı ve büyük hacimli görevlerin üstesinden kolaylıkla gelebilirler. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmek için mevcut alt yapıda herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek yoktur.

Robotik Süreç Otomasyonu

RPA ile Zamanı Verimli Kullanın

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA), iş süreçlerini otomatikleştirmek için önceden tanımlanmış iş mantığını, yerleşik kuralları ve yapılandırılmış verileri kullanan bir teknolojidir. Bu teknoloji sayesinde bir insanın uygulma ekranları üzerinde yaptığı hareketler taklit edilerek işlemlerin müdhaleye gerek kalmadan gerçekleştirilmesi sağlanır. Özellikle tekrarlı işlemlerde büyük bir verimlilik sağlar.

Çözümümüz web servisler ve API ara yüzleri ile entegre olarak diğer sistemler ile veri alışverişinde bulunur;otomatik akışları tetikler ve işlemleri gerçekleştirir. Örneğin elektronik posta ile gelen bir faturayı tanır, tutarı ve firma bilgilerini tespit eder, muhassebe sistemine kayıt eder ve hatta ödeme işlemini tamamen otomatik olarak gerçekleştirebilir.

7/24 yorulmadan ve hatasız çalışan çözümümüz büyük bir operasyonel verimlilik ve maliyet avantajları sağlar.

RPA'nın Sağladığı Faydalar


  • Verimliliği artırarak operasyonel maliyetleri düşürür
  • Üretkenliği artırır
  • Sezgisel, kodsuz arayüz ile kolay adapte edilebilir
  • Çalışanların en iyi yaptıkları katma değerli işlere yönelmesini sağlar
  • Birden çok platformla, farklı yöntemlerle kolaylıkla entegre olabilir